Niebawem rozpoczną się prace przy budowie tzw. Nowej Moniuszki

  • 20.11.2019, 11:53
  • Iwona Bryła
2019-11-20moniuszki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina startuje z budową tzw. Nowej Moniuszki za kwotę około 9 mln 400 tys. zł. Trasa ta na odcinku od Kieleckiej do Nowowiejskiej będzie omijać Moniuszki nowym równoległym do niej śladem. Pierwsze prace mają się rozpocząć lada moment, bo za około tydzień i potrwają do końca czerwca przyszłego roku.

Gmina rozstrzygnęła przetarg na budowę przebiegu fragmentu ulicy Moniuszki po nowym śladzie na odcinku od Kieleckiej do Nowowiejskiej o długości około 707 metrów. Prace obejmą także budowę: chodnika, ścieżki rowerowej, oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej oraz elementów umacniających skarpy. Zostanie także przebudowana dotychczasowa sieć wodno - kanalizacyjna, gazowa i teletechniczna. Koszt zadania to 9 mln 357 tys. zł.

 

Inwestycja ma ruszyć bardzo szybko. Jej wykonawca firma Budromost Starachowice planuje rozpocząć prace w terenie w przeciągu tygodnia.

 

Tak duża inwestycja to nieuchronne utrudnienia w ruchu. Firma Budromost deklaruje, że postara się by były one jak najmniej dotkliwe dla zmotoryzowanych

 

Prace przy budowie nowego przebiegu Moniuszki mają się zakończyć 30 czerwca 2020 roku.

 

To nie koniec zamierzeń inwestycyjnych związanych z tą drogą. W przyszłości miasto planuje budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: Moniuszki, 6-go Września i Nowowiejskiej. W tej chwili zadanie jest na etapie przygotowań do projektowania.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe