Mamy to – II miejsce w województwie

  • 26.11.2019, 15:35
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Mamy to – II miejsce w województwie
22 listopada bieżącego roku w Kielcach odbyła się gala z okazji 100. lecia Polskiego Czerwonego Krzyża oraz obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Podczas gali tradycyjnie podsumowana została akcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach „Młoda krew ratuje życie”. Puchary otrzymały te szkoły, z których uczniowie oddali najwięcej krwi.

 

Nasza Szkoła – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach w turnieju „ Młoda krew Ratuje Życie” w kategorii „ Największa ilość oddanej krwi” zajęliśmy II miejsce w województwie świętokrzyskim, w tym pokonując ponad 50 szkół. Puchar odebrała Elżbieta Winiarska – opiekun szkolnego koła PCK - HDK

 

Ta nagroda to zasługa Naszych pełnoletnich uczniów, absolwentów, nauczycieli oraz chętnych osób, które zdecydowały się podzielić tym cennym darem podczas akcji „ HDK na Maja”. Bardzo wszystkim z Całego Serca Dziękujemy. Opiekunowie szkolnego koła PCK- HDK: Elżbieta Winiarska, Magdalena Półtorak i Beata Grad.

 

Podczas uroczystości Maria Łabuda, dyrektor Polskiego Czerwonego Krzyża oddział Kielce przypomniała, że to właśnie PCK zainicjowało w naszym kraju ideę oddawania krwi.

 

Podczas Obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa podkreślano, że bezinteresowne oddawanie krwi jest darem wyjątkowym... Ponieważ nie da się jej zastąpić. .Jest to lekarstwa na wagę złota, którego żaden farmaceuta nie jest w stanie wyprodukować. Krew jest jedyna w swoim rodzaju. Nie da się jej sklonować, wyprodukować, w laboratorium. Krew jest jedyna w swoim rodzaju, jeśli chodzi o preparat i jego właściwości.Można je pozyskać jedynie... od człowieka.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe