Zespół „Wiarusy” przywiózł wyróżnienia z ogólnopolskiego festiwalu

  • 27.11.2019, 13:52
  • Iwona Bryła
2019-11-27wiarusy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Działający przy Klubie Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Starachowicach Zespół Estradowy „Wiarusy” z powodzeniem zaprezentował się na XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego w Hrubieszowie. Nasi artyści zdobyli nagrodę specjalną oraz wyróżnienie na największej tego typu imprezie w Polsce.

Zespół „Wiarusy” pojawił się na ogólnopolskim festiwalu w Hrubieszowie po raz drugi jako jeden z 60 uczestników. Jak podkreśla Dariusz Grunt, jeden z solistów i wiceprezes starachowickiego LOK – u, jest to najbardziej prestiżowy przegląd piosenki żołnierskiej, kontynuacja słynnego niegdyś konkursu w Kołobrzegu.

 

Nasi artyści zdobyli nagrodę specjalną oraz wyróżnienie za wykonanie dwóch piosenek: „Matka Nadziei” oraz „To my żołnierze”.

 

„Wiarusy” zaprezentowały się przez przed publicznością także na finałowej gali z udziałem wicepremiera Jacka Sasina. W skład zespołu wchodzą: Dariusz Dygas (kierownik do spraw artystycznych), Elżbieta Tokarska, Krzysztof Starzyński, Krzysztof Sydon, Kazimierz Hebdziński, Maciej Bachurski, Zbigniew Jędrzejczyk i Dariusz Grunt. „Wiarusy” serdecznie zapraszają osoby chcące dołączyć do zespołu na próby w każdy wtorek o godz.17.00 w Domu Nauczyciela przy ul. Partyzantów 1 w Starachowicach.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe