Święto Patronki Starachowic

  • 29.11.2019, 07:30
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Święto Patronki Starachowic
W środę 4 grudnia starachowiczanie obchodzić będą po raz jedenasty uroczystość świętej Barbary jako Patronki Starachowic.

Wierzymy, że jako święta przebywa z Bogiem w niebie i w sposób szczególny wstawia się u niego za naszym miastem i za nami. Święta Barbara jest również patronką ludzi ciężkiej pracy oraz wszystkich, którzy wykonują niebezpieczne zawody, między innymi górników i hutników, którzy na przestrzeni wieków tworzyli nasze miasto. Biorąc udział w uroczystości, chciejmy podziękować patronce za opiekę nad naszym miastem w minionym roku.

Program uroczystości:

Kościół pw. Wszystkich Świętych przy ulicy Świętej Barbary
9:45 – Św. Barbara opiekunką trudnej pracy – przedstawienie uczniów Szkoły Podstawowej nr 9
10:00 – Msza Święta dziękczynna za opiekę św. Barbary nad miastem i mieszkańcami (z udziałem pocztów sztandarowych)
10:45 – procesja do kapliczki św. Barbary

Kapliczka świętej Barbary
11:00 – Modlitwa zawierzenia Miasta i Mieszkańców św. Barbarze
11:10 – wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta

Muzeum Przyrody i Techniki
11:30 – Trudy pracy górników i hutników – krótki spacer edukacyjny po Muzeum Przyrody
i Techniki
11:55 – Hala Lejnicza: wręczenie nagród dla laureatów miejskich konkursów o św. Barbarze
– pączki i ciepła herbata!

W związku z przemarszem z kościoła Wszystkich Świętych do kapliczki św. Barbary wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym między godziną 10:45 a 11:15. Procesja przejdzie ulicami: św. Barbary, Harcerską, Partyzantów i Pileckiego.

Organizatorem uroczystości jest Urząd Miejski, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz parafia Wszystkich Świętych.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe