O kredycie na innowacje w Agencji Rozwoju Regionalnego

  • 29.11.2019, 12:28
  • Iwona Bryła
2019-11-29farr.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Agencji Rozwoju Regionalnego w Starachowicach odbyła się konferencja dotyczącą wsparcia mikro, małych i średnich firm. Chodzi m.in. o kredyt na innowacje technologiczne udzielany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Przedsiębiorcy mogą uzyskać do 6 mln zł na spłatę zobowiązań, które zaciągnęli w bankach.

Kredyt na innowacje technologiczne jest przeznaczony dla mikro, małych i średnich firm, które planują zakup nowej technologii, albo wdrożenie własnej, by na jej podstawie wdrożyć nowoczesną produkcję lub usługi. Tego rodzaju pomoc oferuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Jego przedstawiciele byli prelegentami konferencji informacyjnej zorganizowanej w Fundacji - Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach. Do udziału w spotkaniu zaproszono przedsiębiorców z powiatu starachowickiego i innych regionów województwa świętokrzyskiego, przedstawicieli samorządów oraz organizacje pozarządowe. Kredyt innowacyjny pomaga firmom spłacić zobowiązania zaciągnięte w bankach komercyjnych na wdrożenie nowinek technologicznych. Można dostać do 6 mln zł.

 

Uczestnikom konferencji zaproponowano także inny instrument pomocowy BGK, dotyczący wsparcia innowacyjnych przedsiębiorstw. To Gwarancja Biznesmax, będącą bezpłatnym zabezpieczeniem kredytu komercyjnego wraz z możliwością refundacji części zapłaconych przez firmy odsetek.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe