Już 4 tysiące osób skorzystało z programu „Czyste powietrze”

  • 02.12.2019, 12:54
  • Iwona Bryła
2019-12-02wfosigwok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rządowy program „Czyste powietrze” przyznający mieszkańcom dotacje m.in na montaż ekologicznych pieców grzewczych, cieszy się coraz większym zainteresowaniem adresatów. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zawarł już czterotysięczną umowę na jego realizację.

Poszerza się krąg beneficjentów rządowego programu „Czyste powietrze”, który oferuje dotacje i pożyczki na wymianę przestarzałego ogrzewania oraz termomodernizację budynków. Jego realizatorem w naszym regionie jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, którym od końca lipca 2017 roku kieruje Ryszard Gliwiński. Wówczas, jak informowano na ostatniej konferencji prasowej w siedzibie Funduszu, znacznie przyspieszyło tempo pracy jednostki, co widać we wzroście aż o ponad 850% ilości przyjętych wniosków na różne formy wsparcia, a także w wysokości kwot, na jakie zostały zrealizowane.

 

W ramach projektu „Czyste powietrze” i innych programów ochrony atmosfery WFOŚiGW w mijającym roku wsparł ekoinwestycje rekordową kwotą 218 mln zł.

 

„Czyste powietrze” to projekt skierowany bezpośrednio do właścicieli domów jednorodzinnych. Zachęca ich do wymiany starych pieców grzewczych, podłączenie się do centralnego ogrzewania, wymiany okien i drzwi, czy instalacji paneli fotowoltaicznych lub solarnych kolektorów wodnych.

 

„Czyste powietrze” znalazło widoczny odzew wśród mieszkańców. Fundusz zawarł już czterotysięczną umowę na jego realizację, co uczczono zaproszeniem beneficjenta na konferencję i parafowaniem dokumentu w świetle kamer.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe