Razem „Pomagamy jak umiemy” – i dobrze nam idzie!

  • 04.12.2019, 09:41
  • artykuł partnera
Razem „Pomagamy jak umiemy” – i dobrze nam idzie!
Robiąc zakupy w drogeriach Rossmann nasi klienci jednocześnie pomagali potrzebującym. Łącznie udało się zebrać 5 milionów złotych w postaci dostępnych w naszych sklepach produktów. Trafią one do 250 organizacji w całej Polsce. W samym województwie świętokrzyskim: kosmetyki, artykuły higieniczne, chemia czy karma dla zwierząt trafiły do ośmiu instytucji. Taki jest finał 3 edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”.

Mechanizm pomocy jest prosty. Najpierw pracownicy Rossmanna zgłaszają lokalne instytucje, które ich zdaniem tak prężnie działają i robią tyle dobrego, że warto je wesprzeć. Dość często zdarza się, iż przedstawiciele tych instytucji na tyle już znają naszą akcję, że sami pojawiają się w drogeriach chcąc zaprezentować swój dorobek pracownikom. Co roku pomagamy domom dziecka, samotnej matki, hospicjom, fundacjom na rzecz chorych i seniorów, a także schroniskom dla zwierząt.

 

Po sprawdzeniu wiarygodności zgłoszonych instytucji, stworzyliśmy na początku roku listę 250 organizacji. Od 2 stycznia do 31 października członkowie Klubu Rossmann mogli przekazywać tym instytucjom punkty za zrobione u nas zakupy. W tym roku klienci sami decydowali, która organizacje jest im najbliższa i którą chcą wspierać.

 

Każdy złoty wydany w Rossmannie przybliżał nas do wymarzonego celu – uzbierania rekordowych 5 milionów złotych. I udało się. Pomoc – w postaci dostępnych w Rossmannie produktów o tej wartości – jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafi do potrzebujących. Organizacje zawsze same wybierają, co z asortymentu Rossmanna jest im najbardziej potrzebne: pieluchy, kosmetyki, chemia czy karma dla zwierząt (lista liczy ponad blisko 1300 artykułów).

 

Wsparte w ramach akcji instytucje mają bardzo zróżnicowane profile działalności, stąd właśnie tak szeroki wybór produktów do ich dyspozycji. W samym tylko województwie świętokrzyskim pomoc trafiła do pięciu instytucji wspierających dzieci (m.in. Fundacji Przyjazny Dom Dziecka z Kielc i Fundacji „Promyk” z Ostrowca Świętokrzyskiego), do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach oraz innych prężnie działających jednostek. Efekt? Osiem organizacji z Kielc i okolic otrzymało wsparcie na łączną kwotę niemal 110 tysięcy złotych.

 

Finał naszej akcji jest najlepszym dowodem na to, że razem można góry przenosić. Pracownicy Rossmanna chętnie włączają się w inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności (i nie tylko): tłumaczą o co w tej akcji chodzi, namawiają klientów do skanowania aplikacji Klubu Rossmann. A nasi klienci z radością angażują się w pomoc: skanują aplikację nawet przy niewielkich zakupach, chwalą się w mediach społecznościowych liczbą uzbieranych i przekazanych „pomocowych” punktów.

 

Razem robimy coś pożytecznego: wspieramy ludzi, którzy poświęcają swoje życie, wolny czas, pomaganiu na co dzień tym, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują. Po prostu „Pomagamy jak umiemy”.

 

Wykaz organizacji działających na terenie województwa świętokrzyskiego oraz wartość darowizn (produkty), jaką otrzymają poszczególne instytucje:

Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży, Kielce,
ul. Słoneczna 9

                            16 388,49 zł

Fundacja "Promyk", Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Słowackiego 19

                            13 757,71 zł

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach, Kielce,
ul. Ściegiennego 203

                            16 260,34 zł

Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza nr 2 „Przystań 2”, Skarżysko-Kamienna, ul. Rejowska 53/2

                            12 486,84 zł

Fundacja Przyjazny Dom Dziecka, Kielce, ul. Sandomierska 126

                            14 160,61 zł

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci I Przeciwdziałania Patologiom Społecznym "Plusik" w Miedzianej Górze, Kostomłoty Drugie,
ul. Kościelna 2A

                            10 183,31 zł

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z  Niepełnosprawnością Intelektualną, Staszów, ul. Rytwiańska 23

                            11 638,93 zł

Centrum Administracyjne Placówek Dla Dzieci i Młodzieży im. Ireny Mrożewskiej, Nagłowice, ul. Walewskiego 6

                            11 133,44 zł

artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 24.11.2020, 16:16
Tylko jaka jest jakość tych kosmetyków? Czy warto je kupić? Czy może lepiej skupić się na profesjonalnych produktach, np: https://www.sprzet-fryzjerski.… ?

Pozostałe