Taniej za energię elektryczną

  • 17.12.2019, 09:52
  • Powiat Starachowicki
Taniej za energię elektryczną
Z inicjatywy Zarządu Powiatu w 2019 roku powołano „Starachowicką Grupę Zakupową Energii Elektrycznej”, której liderem jest powiat starachowicki. Do Grupy Zakupowej przystąpiło trzech partnerów, tj. powiat ostrowiecki, powiat lipski oraz gmina Waśniów.

W wyniku przetargu został wyłoniony wykonawca: PGE Obrót S.A., z którym zawarte zostały umowy sprzedaży energii elektrycznej, które wejdą w życie dnia  01.01.2020 r. i obowiązywać będą  do końca 2020 r.

 

- Dla przykładu w trzech budynkach: Starostwa Powiatowego, Archiwum Zakładowego i budynku przy ulicy Oświatowej 9 w Starachowicach, prognozowany koszt zakupu energii elektrycznej wg cen z dnia 01.01.2019 roku wyniósłby ok. 87 tys. zł. Dzięki ceny uzyskanej w postępowaniu przetargowym w ramach Grupy Zakupowej na 2020 rok, koszt zakupu energii wyniesie ok 62 tys. zł, co stanowi oszczędności na poziomie przekraczającym 25 tys. zł -  powiedział Członek Zarządu Powiatu Jerzy Materek, który przewodniczył zespołowi roboczemu w sprawie powołania grupy zakupowej.

 

Globalne oszczędności dla Powiatu Starachowickiego, jakie możliwe są do uzyskania na zakupie energii elektrycznej w 2020 roku wyniosą ok. 160 tys. zł. Dotyczy to 15 jednostek, w tym Starostwa Powiatowego, biorących udział w postępowaniu przetargowym. Dodatkowo, utworzenie grupy zakupowej pozwoli zaoszczędzić powiatowi starachowickiemu ok. 24 tys. zł na dystrybucji energii elektrycznej, poprzez dokonanie zmiany grupy taryfowej.

Powiat Starachowicki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pawel K.
Pawel K. 17.12.2019, 13:57
Bravo, bravissimo!!!

Pozostałe