Od dziś kierowcy mogą jeździć obwodnicą Skarżyska w ciągu ekspresówki nr 7

  • 18.12.2019, 11:17
  • Iwona Bryła
2019-12-18s7.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzisiejszego popołudnia doszło do finalizacji jednej z najważniejszych inwestycji komunikacyjnych dla naszego regionu. Do użytku oddano nową obwodnicę Skarżyska - Kamiennej, będącą ostatnią częścią drogi ekspresowej S7 w województwie świętokrzyskim. Dzięki tej niespełna 8 kilometrowej trasie poprawią się warunki jazdy na całym świętokrzyskim odcinku „siódemki”.

Od dziś kierowcy podróżujący z południa Polski przez województwo świętokrzyskie w stronę Warszawy, mogą przejechać przez nasz region drogą ekspresową S7 już w całości rozbudowaną o drugą jezdnię. Komunikacyjną „kropką nad i” jest zakończona właśnie około 8 - kilometrowa obwodnica Skarżyska - Kamiennej.

W uroczystym odbiorze robót z ceremonialnym przecięciem wstęgi wziął udział m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który zwrócił uwagę, że inwestycja została zakończona około pół roku przed terminem.

 

Obecni na miejscu zakończonej budowy przedstawiciele władz różnych szczebli podkreślali jej duże znaczenie dla województwa świętokrzyskiego.

 

Obwodnica to ostatni element drogowej układanki, który uzupełnił ekspresową siódemkę od granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego do Skarżyska-Kamiennej. W sumie kierowcy mogą już korzystać z niemal 200 km ekspresówki od granicy województwa małopolskiego i świętokrzyskiego w kierunku Warszawy. To oznacza, że na terenie województwa świętokrzyskiego droga nr 7 będzie już ekspresowa na całej długości. Nowa droga omija Skarżysko-Kamienną, a ruch tranzytowy został skierowany na ekspresówkę. Dzięki niej znacznie skrócony zostanie czas podróżowania między Warszawą, Kielcami i Krakowem. Trasa powstała z dofinansowaniem unijnym z Programu Infrastruktura i Środowisko w wysokości prawie 157 mln zł. Całkowita wartość projektu to blisko 344 mln zł.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe