Wspólny cios w nielegalny hazard

  • 19.12.2019, 14:49
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Wspólny cios w nielegalny hazard
Starachowiccy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą wymierzyli wczoraj kolejny cios w nielegalny hazard. Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego przejęli w dwóch starachowickich lokalach, aż 7 urządzeń, służących do gier hazardowych. Dodatkowo zostały zatrzymane dwie osoby w związku z podejrzeniem posiadania substancji odurzających.

Wczoraj wieczorem Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą starachowickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego złożyli służbowe wizyty w dwóch lokalach mieszczących się na terenie naszego. Policjanci mieli podejrzenia, że mogą tam odbywać się nielegalne gry hazardowe. Szybko okazało się, że przypuszczenia mundurowych były niezwykle trafne.

 

W pierwszym lokalu policjanci ujawnili 3 maszyny służące do gier hazardowych, a trakcie prowadzonych czynności przy 39- latku przebywającym w lokalu policjanci ujawnili susz roślinny wstępnie zweryfikowany jako marihuana. W drugim lokalu policjanci zabezpieczyli 4 urządzenia elektroniczne służące najprawdopodobniej do nielegalnych gier hazardowych. W tym lokalu również podczas czynności przeszukania przy 20- letniej mieszkance Starachowic mundurowi znaleźli torebkę foliową z zawartością białego proszku wstępnie zweryfikowanego jako amfetamina. 20-latka i 39-latek w związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

 

Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli 5460 złotych, pochodzące najprawdopodobniej z nielegalnego procederu.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym właścicielowi automatów grozi bardzo wysoka grzywna oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe