II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

  • 23.12.2019, 11:28
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej
Piątka naszych pasjonatów X Muzy filmowej zakwalifikowała się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Są to: Dagmara Łyżwińska z kl 3 brt, Julia Linek, Daniel Nowara z kl 4 brt, Piotr Różycki, Tomasz Frolovs z kl 4 lt. Nasi uczniowie musieli wcześniej przejść przez etap szkolny, który polegał na rozwiązaniu testu 60 pytań  w czasie 60 minut on- line.

W etapie tym wzięli również udział: Magdalena Szczygieł, Faustyna Sitek z kl 2 brt oraz Kacper Suski z kl 3 brt.  Pasjonaci filmu przygotowywali się pod kierunkiem swoich nauczycieli polonistów p. Justyny Kaczmarczyk i p. Grzegorza Lecha. Stronę informatyczną etatu szkolnego koordynował p. Dariusz Leszczyszyn. W tym roku w etapie szkolnym w całym kraju wzięło udział 949 chętnych! Do II etapu mogło przejść tylko 150 uczestników. Gratulacje uczniom i ich opiekunom złożyła dyrektor szkoły p. Grażyna Małecka ciesząc się z sukcesu tym bardziej, że jesteśmy szkoła techniczną a Olimpiada wpisuje się w dziedziny humanistyczne.

       4 grudnia uczniowie wzięli udział w warsztatach filmoznawczych, które odbyły się w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach. Zajęcia nt. ,,Język filmu, bohater, scenariusz, storyboard” prowadziła filmoznawczyni Filmoteki Szkolnej p. Marta Matuszak. Uczniowie rozwijali umiejętności nazywania, charakteryzowania i interpretowania poszczególnych elementów języka filmu. Dowiedzieli się czym jest ,,format scenariuszowy” i dlaczego różni się od innych form literackich.

     Do dnia 7 stycznia nasi pasjonaci filmu muszą dostarczyć do organizatorów Olimpiady dodatkowe zadanie projektowe. Tak więc intensywne przygotowania trwają.

    Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie mogą z powodzeniem wykorzystać na maturze ustnej i pisemnej z języka polskiego, w której podstawę programową edukacja filmowa się wpisuje.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe