Szkoły Podstawowe w Tychowie Nowym i Tychowie Starym wzbogaciły się o nowe roboty do nauki programowania

  • 10.01.2020, 08:48
  • UG Mirzec
Szkoły Podstawowe w Tychowie Nowym i Tychowie Starym wzbogaciły się o nowe roboty do nauki programowania
Roboty z rąk wójta gminy Mirosława Seweryna odebrali dyrektorzy placówek: Aneta Borowska, dyrektor szkoły w Tychowie Starym i Sławomir Majchrzak, dyrektor szkoły w Tychowie Nowym. Roboty są częścią wyposażenia pracowni komputerowych, które powstały w placówkach w 2019 roku w ramach projektu „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego” współfinansowanego z pieniędzy unijnych.

80% inwestycji zostało sfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020. Dodatkowo Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przekazał pieniądze na część wkładu własnego Gminy Mirzec. To kwota 3.999 złotych – 5% kosztów kwalifikowalnych projektu.

W szkole w Tychowie Nowym powstała sala komputerowa wyposażona w 10 nowoczesnych komputerów typu All-in-One z nowoczesnym oprogramowaniem, systemami operacyjnymi oraz dostępem do szybkiego Internetu. Wyposażenie pracowni kosztowało 32.246 złotych. W Tychowie Starym w pracowni znajduje się 15 komputerów o identycznych parametrach (koszt 47.742 złote).

UG Mirzec

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe