157. Rocznica Powstania Styczniowego

  • 10.01.2020, 10:48
  • UG Mirzec
157. Rocznica Powstania Styczniowego
Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn serdecznie zaprasza do udziału w obchodach 157. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Uroczystości odbędą się w Mircu 18 stycznia. Początek o godzinie 18.00. W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mircu uczniowie szkoły przedstawią okolicznościowy program artystyczny, następnie prelekcję „Powstanie Styczniowe w Mircu i okolicach” wygłosi dr Krzysztof Gębura z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Będzie można obejrzeć kolekcję broni z Regionalnego Muzeum Historii Oręża, którą zaprezentuje mgr Grzegorz Bernaciak.

 

Kolejny punkt programu to ogłoszenie wyników zawodów strzeleckich, wręczenie nagród i okolicznościowe przemówienia. Około godziny 19.30 planowane jest zapalenie zniczy i złożenie kwiatów przed Pomnikiem Niepodległości w Mircu, przed tablicą pamiątkową obok Dworku Modrzewiowego i na cmentarzu parafialnym w Mircu.

 

Współorganizatorami uroczystości są Związek Strzelecki Oddział Szydłowiec oraz Biblioteka i Ośrodek Kultury w Mircu.

UG Mirzec

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe