I znów rekord! WOŚP w Starachowicach zebrała ponad 130 tys. zł

  • 13.01.2020, 11:54
  • Iwona Bryła
2020-01-13wosp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na zakup sprzętu do operacji dzieci kwestowała tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Już po raz 28 – my mogliśmy wrzucać na ten cel datki do puszek i brać udział w licytacjach. Starachowiczanie nie zawiedli, znów padł rekord dobroci. Wstępne szacunki mówią o ponad 130 tys. zł.

 

Miniona niedziela 12 stycznia była dniem wielkiej ofiarności na rzecz polskich szpitali. Dziecięca medycyna zabiegowa – to był cel zbiórki tegorocznej już 28 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A w gronie uczestników także Starachowice, które od samego początku biorą udział w charytatywnym graniu. Kulminacja akcji miała miejsce na koncercie w Starachowickim Centrum Kultury. Publiczność mogła się dobrze bawić w trakcie występów artystycznych dzieci i młodzieży z lokalnych placówek kultury, a w przerwach licytować cały szereg atrakcyjnych przedmiotów podarowanych przez WOŚP oraz darczyńców. Do charytatywnych zakupów zachęcali znani już doskonale z tych ról: Agnieszka Lasek – Piwarska oraz Łukasz Gołda. Pod orkiestrowy młotek poszły m.in. szydełkowa podobizna szefa WOŚP Jerzego Owsiaka, duże drewniane rzeźby ptaków, fotel, który przyjechał z Wielkiej Brytanii, metalowa instalacja nawiązują do logo tegorocznej edycji WOŚP, dziecięce wersje orkiestrowych koszulek, czy estetyczny czerwony budzik.

 

Zlicytowano też dużego drewnianego krokodyla, którego ofiarowała mała Gabrysia, córeczka starosty Piotra Babickiego.

 

Kwestowano też w holu SCK. Zbierano tam pieniądze na kilku stoiskach z militariami oraz tych przygotowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku, Harcerską Grupę Ratowniczą i Fundację „Nasze Zdrowie”. Pieniądze zbierał tam również prezydent Starachowic Marek Materek, który pełnił rolę szatniarza przyjmując datki do puszki w zamian za powieszenie odzieży. Starachowicka Orkiestra zrobiła już pierwszy bilans. Dziś na swoim profilu na FB opublikowała wstępne szacunki, które mówią o 133 tys. 145 zł oraz dużej ilości obcej waluty. To znaczy, że ta kwota będzie jeszcze większa, choć już teraz przekroczyła ubiegłoroczną sumę 113 tys. 234 zł. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu co roku udowadniają, że zawsze są gotowi do pomocy potrzebującym.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe