Zatrzymani za kradzież samochodu

  • 14.01.2020, 09:38
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Zatrzymani za kradzież samochodu
Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu starachowickiej komendy, po wnikliwej pracy przyczynili się do zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu, do której doszło w nocy z soboty na niedziele w powiecie starachowickim. Za tego typu przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w niedzielny poranek otrzymali informację, że z terenu jednej z posesji w gminie Wąchock nieznani sprawcy dokonali kradzieży dostawczego mercedesa. Właściciel oszacował wartość skradzionego auta na kwotę  100 000 złotych. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ze starachowickiej komendy.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych materiałów i wykonanych czynnościach ustalili, że pojazd może znajdować się w województwie wielkopolskim w powiecie tureckim. Dzięki współpracy z policjantami z komendy w Turku, jeszcze tego samego dnia zatrzymanych zostało trzech mężczyzn w wieku 29,30 i 34-lata podejrzanych o dokonanie kradzieży. Cała trójka pochodzi z województwa mazowieckiego. W trakcie czynności okazało się, że najmłodszy z mężczyzn był poszukiwany do odbycia kary roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności, również za kradzież. Mężczyźni trafili do policyjnej celi, a następnie przewiezieni zostali  do starachowickiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży samochodu. Sąd wobec całej trójki zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

Za to przestępstwo grozi zatrzymanym do 10 lat pozbawienia wolności. 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe