Zamiast skrzyżowania przy wiadukcie będzie rondo

  • 15.01.2020, 13:00
  • Iwona Bryła
2020-01-15rondo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szykuje się nowość dla kierowców. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach chce przebudować skrzyżowanie ulicy Iłżeckiej z aleją Armii Krajowej w niewielkie rondo. Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w tym tygodniu i jeśli się powiedzie, budowa ma ruszyć w takim tempie, by inwestycja powstała do końca czerwca br.

Zastąpienie dotychczasowego skrzyżowania na zbiegu ulicy Iłżeckiej z aleją Armii Krajowej rondem, to efekt zgłoszenia tego miejsca do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na Drogach Lokalnych w Województwie Świętokrzyskim „Bezpieczni na 5+”, stworzonego wspólnie przez jednostki samorządu terytorialnego, policję, straż pożarną, grupy mieszkańców, czy organizacje pozarządowe.

 

Przetarg na przebudowę skrzyżowania w Starachowicach Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach chce ogłosić na dniach, a samo rondo miałoby powstać do końca czerwca.

 

Słowo „rondo” może rozbudzać wyobraźnię kierowców, ale jak tłumaczy Dariusz Wróbel, zastępca dyrektora ds. utrzymania sieci drogowej w ŚZDW w Kielcach, będzie to mały obiekt mieszczący się w granicach obecnego skrzyżowania.

 

O niewielkich parametrach planowanego ronda świadczy też cena. Inwestor chce ma niego przeznaczyć około 250 tys. zł. Więcej szczegółów ma być znanych po rozstrzygnięciu przetargu. Jego zwycięzca zostanie zobowiązany nie tylko do przebudowy, ale także wcześniejszego zaprojektowania nowego wyglądu skrzyżowania w Starachowicach. Rondo zastąpi dotychczasową sygnalizację świetlną, czyli ono samo będzie bez świateł.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Witek
Witek 18.01.2020, 14:57
Mini rondo jest pomysłem poronionym. Powinno być wybudowane duże rondo dwupasmowe. Wtedy miałoby to sens. Jak zwykle Kielce traktują nasze miasto po macoszemu. W Skarżysku się dało a u nas? Jak zwykle!!!!
Martyna
Martyna 15.01.2020, 17:52
Wystarczyło by zmienić światła na takie jak koło policji, bez kolizyjne i by byl spokój

Pozostałe