Starachowice dostały ponad 41 mln zł na poprawę komunikacji publicznej

  • 15.01.2020, 13:01
  • Iwona Bryła
2020-01-15mzkok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nasze miasto otrzymało pokaźną pomoc finansową na realizację zadania „Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego”. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyznał nam ponad 41 mln zł unijnego dofinansowania. Wiadomość została upubliczniona na dzisiejszej konferencji prasowej.

Dotacja w wysokości ponad 41 mln zł przekazana Starachowicom przez samorząd województwa świętokrzyskiego, umożliwi m.in. wymianę części taboru autobusowego, rozbudowę sieci miejskich ścieżek rowerowych o 12 km oraz przebudowę trzech ulic: Partyzantów, Konstytucji 3-go Maja i Parkowej.

 

Przedstawiciele samorządu województwa z uznaniem wypowiedzieli się o działaniach gminy Starachowice w zakresie poprawy infrastruktury komunikacyjnej z wykorzystaniem ekologicznych rozwiązań. Podkreślono, że wartość całego projektu opiewa na imponującą kwotę ponad 52 mln zł.

 

Termin zakończenia tego projektu to 2022 rok. Jest to druga część dużego przedsięwzięcia komunikacyjnego nazywanego w skrócie „niską emisją”. Pierwsza część o wartości 35 mln zł obejmuje zadania już zrealizowane przez gminę (jak przykładowo: pasaż Staffa, czy przedłużenie ul. Batalionów Chłopskich), będące w trakcie realizacji (budowa tzw. Nowej Moniuszki) oraz stanowiące wyzwanie na przyszłość (m.in. zakup kolejnych 10 autobusów, remont bazy MZK, budowa centrów przesiadkowych w Starachowicach Wschodnich i Zachodnich). Planowany termin ich zakończenia to 2023 rok.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe