Wizyta szefa PiS w Starachowicach z powodów rodzinnych

  • 17.01.2020, 12:22
  • Iwona Bryła
2020-01-17kaczynski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wziął udział we mszy świętej w intencji spokoju duszy swojej matki Jadwigi, w kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach. Zmarła jest honorową obywatelką naszego miasta, tu ma ulicę swojego imienia i tablicę pamiątkową przy wspomnianym kościele.

Zgodnie z już kilkuletnią tradycją, starachowicką parafię pw. Wszystkich Świętych przy ulicy Radomskiej, odwiedził wczoraj Jarosław Kaczyński, szef Prawa i Sprawiedliwości. Powodem była msza święta odprawiona za jego matkę Jadwigę w przeddzień siódmej rocznicy jej śmierci. W nabożeństwie wzięli też udział m.in. przedstawiciele rządu, posłowie oraz reprezentaci samorządu naszego powiatu i miasta z ramienia PiS. Po liturgii prezes Kaczyński złożył kwiaty pod tablicą pamięci o Jadwidze Kaczyńskiej na placu kościelnym. Zmarła jest związana ze Starachowicami przez swoje pochodzenie. Tu się urodziła, zdobyła pierwsze wykształcenie i mieszkała do czasów powojennych. Rada miejska nadała jej pośmiertnie tytuł Honorowej Obywatelki Starachowic, jej imię nosi dawna ulica Krzosa. O związku Jadwigi Kaczyńskiej ze Starachowicami i szacunku dla jej życiowej postawy mówił poseł Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskich struktur PiS.

 

Przemówienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego zawierało zarówno osobiste wspomnienia, jak i refleksję nad obecną kondycją Polski w Unii Europejskiej.

 

Na zakończenie spotkania kwiaty przy tablicy Jadwigi Kaczyńskiej złożyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lika
lika 18.01.2020, 16:36
panie lipiec niech pan przestanie robic te cyrki z msza p. kaczynskiej a co ona zrobila dla st-c

Pozostałe