Mieszkanie wspomagane dla dwóch wychowanek domu dziecka

  • 20.01.2020, 12:59
  • Iwona Bryła
2020-01-20mieszkanieok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ramach współpracy samorządu powiatowego i miejskiego, dwie wychowanki pieczy zastępczej otrzymały mieszkanie na samodzielny start w dorosłe życie. Lokum zostało dla nich wynajęte przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w budynku Starachowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy alei Niepodległości.

„Usługi społeczne dla rodziny” - taką nazwę nosi projekt, w ramach którego dwie młode kobiety otrzymały tzw. mieszkanie wspomagane, by po opuszczeniu placówki opiekuńczej miały warunki do prowadzenia samodzielnego życia. Głównym realizatorem przedsięwzięcia jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach, a jego partnerami są lokalne samorządy.

 

Mieszkanie zostało wynajęte przez PCPR w budynku przy alei Niepodległości, administrowanym przez gminną spółkę - Starachowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Wspólny Dom”.

 

Na potrzeby nowych lokatorek mieszkanie zostało wyremontowane i wyposażone.

 

Lokal będzie w dyspozycji PCPR przez najbliższe 5,5 roku. Obecne lokatorki będę je użytkować przez 1,5 roku, potem zasiedlą je kolejni wychowankowie placówek opiekuńczych. Projekt „Usługi społeczne dla rodziny”, którego wartość to ponad 3 mln 400 tys. zł, zawiera też szereg innych działań pomocowych realizowanych na terenie Starachowic i ościennych gmin.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe