Ratownicy wodni przestrzegają uczniów przed kruchym lodem

  • 22.01.2020, 14:11
  • Iwona Bryła
2020-01-22kruchy_lod.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W starachowickich szkołach podstawowych trwa akcja „Bezpieczna Zima 2020 - Kruchy Lód”. Ratownicy z Klubu Płetwonurków Kalmar Starachowice oraz Starachowickiej Grupy Ratownictwa Wodnego przestrzegają dzieci przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i uczą podstaw udzielania pierwszej pomocy tonącym.

Uczniowie starachowickich szkół podstawowych zostali objęci akcją „Bezpieczna Zima 2020 - Kruchy Lód”, przestrzegającą przed śmiertelnie niebezpiecznymi zabawami na zamarzniętych jeziorach, czy rzekach. To bardzo dobra inicjatywa w kontekście zbliżających się ferii. Inauguracja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 11 z udziałem władz miejskich.

 

Spotkania z dziećmi prowadzą ratownicy z Klubu Płetwonurków Kalmar Starachowice oraz Starachowickiej Grupy Ratownictwa Wodnego. Ostrzegają, że ślizgawka na zamarzniętych akwenach to fatalny pomysł, który może się skończyć utonięciem, gdy lód pęknie pod ciężarem bawiących się. Pogadanki uzupełniane są pokazem sprzętu ratowniczego oraz nauką najważniejszych zasad pierwszej pomocy, udzielanej osobom tonącym.

 

Akcja „Kruchy lód” potrwa do końca tego tygodnia i obejmie wszystkie szkoły podstawowe w Starachowicach.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe