Uczniowie SP nr 1 zapłacili za leczenie poparzonego koali

  • 22.01.2020, 14:12
  • Iwona Bryła
2020-01-22koalaok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Klasa Va ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach, za namową wychowawczyni, wsparła finansowo leczenie koali, poparzonego w gigantycznym pożarze, który do niedawna pustoszył Australię. Dzieci wpłaciły na rzecz zwierzątka 40 dolarów australijskich, czyli około 100 zł. Pieniądze zebrały na szkolnym kiermaszu.

Monika Wierzbicka, anglistka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach o możliwości wsparcia szpitala leczącego koale poprzez finansową adopcję tych torbaczy, dowiedziała się z mediów. Pomysł przedstawiła swojej klasie, a dzieci, jak podkreśla, zareagowały entuzjastycznie. W wyniku głosowania uczniowie zdecydowali się wziąć pod opiekę samiczkę o imieniu Anwen, poparzoną w katastrofalnych pożarach Australii, w których, według wstępnych szacunków, spłonęło aż pół miliarda zwierząt. Jak się okazało stworzenie miało osmolone 90 procent ciała i poparzone łapki.

 

Klasa V a przekazała na leczenie koali 40 dolarów australijskich, czyli nieco ponad 100 zł. Fundusze pochodziły ze zbiórki przeprowadzonej w czasie szkolnego kiermaszu bożonarodzeniowego.

 

Wychowankowie Moniki Wierzbickiej cieszą się, że mogli dołożyć swoją cząstkę do ogólnej skali dobra.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe