Radni PiS jutro złożą wniosek o odwołanie starosty

  • 29.01.2020, 14:35
  • Iwona Bryła
2020-01-29pis.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Klub radnych powiatowych Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że na jutrzejszej sesji złoży wniosek o odwołanie Piotra Babickiego ze stanowiska starosty. Wiadomość została przekazana na dzisiejszej konferencji prasowej w biurze posła Krzysztofa Lipca.

Uzasadnienie wniosku o odwołanie starosty Piotra Babickiego ma zostać ujawnione na sesji rady powiatu, ale przedstawicielki klubu PiS: Danuta Krępa i Agnieszka Kuś nie kryły, co budzi ich niepokój i sprzeciw.

 

Krytyczną ocenę sytuacji w powiecie przedstawił też poseł Krzysztof Lipiec.

 

Do konferencji odniósł się starosta Piotr Babicki. W oświadczeniu czytamy:

 

„Konferencja prasowa posła Krzysztofa Lipca w towarzystwie radnych powiatowych Danuty Krępy i Agnieszki Kuś nie zaskoczyła nas. Swoją dotychczasową postawą od początku kadencji zdążyli nas przyzwyczaić do obszernej, a przede wszystkim niekonstruktywnej krytyki. Zarzuty kierowane w stosunku do Zarządu Powiatu uważam za bezzasadne, nieprawdziwe i mające charakter wyłącznie polityczny. Nie mają one nic wspólnego z roztropną troską o dobro wspólne, o której tak często mówi pan poseł. Organy naszego samorządu podejmują decyzje w ramach swoich ustawowych kompetencji, z najwyższą dbałością o interes powiatu i jego mieszkańców. Dobra współpraca z samorządami gmin świadczy wyłącznie dobrze o Zarządzie Powiatu i nie może być powodem do formułowania jakichkolwiek zarzutów.

 

Z prawdziwym niesmakiem przyjmujemy zarzuty o rzekomym zahamowaniu rozwoju powiatu formułowane przez panią Danutę Krępę – byłą starostę. To ona bowiem zostawiła Powiat Starachowicki w bardzo trudnej sytuacji finansowej, zwiększając w ciągu niespełna dwuletnich rządów poziom zadłużenia o ponad 10,5 mln zł. Dzisiejsza konferencja prasowa w biurze posła Krzysztofa Lipca jest wyrazem bezsilności opozycji i dowodzi, że nie wszyscy potrafią pogodzić się z wyborczą porażką i utratą władzy w powiecie”.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe