Ponad 25 mln zł dla gmin na kanalizację od WFOŚiGW

  • 31.01.2020, 13:45
  • Iwona Bryła
2020-01-31wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Siedem gmin otrzymało preferencyjne pożyczki od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na budowę lub modernizację kanalizacji sanitarnej. Łączna kwota wsparcia to ponad 25 mln zł. Co ważne beneficjenci mogą uzyskać nawet 50% umorzenia.

 

„Ogólnopolski program gospodarki wodno - ściekowej poza granicami aglomeracji ujętych w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych ”- to tytuł projektu, w ramach którego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, przekazuje rządowe wsparcie finansowe dla samorządów zainteresowanych budową sieci kanalizacji sanitarnej, bądź rozbudowę lub przebudową oczyszczalni ścieków. Z programu mogą korzystać małe gminy: niezbyt gęsto zaludnione i dysponujące niewielkim budżetem. Otrzymają pożyczki umarzalne w wysokości od 30 do 50%.

 

Na realizację programu WFOŚiGW otrzymał w sumie 57 mln zł. Jako pierwsza skorzystała z nich gmina Krasocin, a kolejnymi beneficjentami są gminy: Stopnica, Łubnice, Smyków, Waśniów, Gnojno, Skalbmierz oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu. Ich przedstawiciele podpisali z WFOŚiGW umowy na łączną kwotę ponad 25 mln zł.

 

Obecni na wydarzeniu świętokrzyscy parlamentarzyści podkreślali, że program wspomaga małe gminy, głównie wiejskie, w zapewnieniu ich mieszkańcom dostępu do inwestycji sanitarnych, których samorządy nie byłyby w stanie sfinansować własnym kosztem.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe