Ponad 41 mln zł dofinansowania dla Starachowic oficjalnie przyznane

  • 31.01.2020, 14:21
  • Iwona Bryła
2020-01-31materek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W połowie stycznia prezydent Starachowic Marek Materek ogłosił na konferencji prasowej wiadomość o przyznaniu naszemu miastu rekordowego ponad 41 milionowego dofinansowania na inwestycje w komunikację miejską.

Dziś te pieniądze zostały nam oficjalnie przekazane przez marszałka i członków zarządu województwa świętokrzyskiego. Oni podpisali umowę w Kielcach, a prezydent w swoim gabinecie w obecności dziennikarzy.

 

 

Dotacja od samorządu województwa świętokrzyskiego pozwoli na realizację inwestycji o łącznej wartości ponad 52 mln zł. To m.in. zakup 15 nowych autobusów na gaz, rozbudowa sieci miejskich ścieżek rowerowych o 12 km i przebudowa ulic: Partyzantów, Konstytucji 3-go Maja i Parkowej.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Niezapominajka
Niezapominajka 02.02.2020, 10:32
Martwi mnie nie podwyżka cen biletów a dziwne rozkłady jazdy. Nikogo nie obchodzi los ludzi starszych. Z Majówki nie można dostać się do wielu ważnych punktów w mieście . Dwójka (2) w niedzielę nie jeździ, a w dni robocze do godz.14:00, a nawet krócej.Wspaniała N zlikwidowana. Jak ludzie starsi mają się dostać do szpitala, na cmentarz czy na targ? Prezydent powinien pozostawić stary rozkład i zwiększyć liczbę kursów, by mieszkańcy mogli liczyć na miejski transport, a wtedy zwiększy się przepustowość i nieco oczyści powietrze. Po co dostaliśmy 41 min zł na rozbudowę transportu miejskiego, skoro likwiduje się ten transport a mieszkańcom wmawia się, że dba się o ich dobro ?

Pozostałe