Dawna siedziba starostwa sprzedana za 1,7 mln zł

  • 31.01.2020, 14:25
  • Iwona Bryła
2020-01-31budynek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dawna siedziba starostwa przy ulicy Oświatowej została sprzedana za 1,7 mln zł. Nowy właściciel planuje, po dobudowaniu dwóch pięter, przekształcić ją w budynek łączący funkcje usługowe z mieszkalnymi. Mieszkań ma powstać około 80.

Wystawiany na sprzedaż od 8 lat budynek przy ulicy Oświatowej, zajmowany niegdyś przez starostwo, został sprzedany. Starosta Piotr Babicki nie kryje satysfakcji z tego, że wreszcie udało się spieniężyć tę niszczejącą od dawna nieruchomość.

 

Nabywca chce przebudować dawne starostwo w budynek usługowo – mieszkalny. Planowane jest powstanie około 80 mieszkań.

 

Adaptacja budynku ma ruszyć w tym i zakończyć się w przyszłym roku. Władze powiatu liczą, że sprzedaż dawnego starostwa zapoczątkuje dobrą passę tak oczekiwanych wpływów gotówki do napiętego budżetu. Tym bardziej, że niedawno udało się także znaleźć nabywcę nieruchomości przy ulicy Bugaj.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe