Prezydent zachęca starachowiczan do zapłacenia podatku w tutejszej skarbówce

  • 03.02.2020, 14:46
  • Iwona Bryła
2020-02-03pit.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezydent Marek Materek liczy na większe wpływy do budżetu miasta z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Zachęca wszystkie osoby mieszkające w Starachowicach, nawet czasowo, do rozliczenia PIT- u w tutejszym urzędzie skarbowym. Akcja opatrzona hasłem „Wybuduj z nami wiadukt” ma uświadomić obywatelom, że także ich dochody wpływają na realizację ważnych inwestycji.

Od bieżącego roku gmina Starachowice musi sobie radzić z mniejszymi dochodami z tytułu udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych, z powodu obniżenia jego wysokości z 18 do 17 %. Jak mówi prezydent Marek Materek miasto straci na tym kilka milionów złotych.

 

Aby zmniejszenie wpływów podatkowych nie odbiło się na inwestycjach prezydent zachęca do rozliczania PIT-ów w Urzędzie Skarbowym w Starachowicach wszystkich mieszkańców naszego miasta, także tych, którzy nie są tu zameldowani. Akcja nosi hasło „Wybuduj z nami wiadukt”.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zbycho
zbycho 04.02.2020, 08:23
W/g prezydenta winnym tej sytuacji finansowej jest rząd bo obniżył PIT i podniósł najniższą płacę. Najlepiej bić się w cudze piersi. Uważam, że prezydent przeszarżował z inwestycjami w gminie, i to jest przyczyna obecnych problemów finansowych.

Pozostałe