Czy oddział noworodkowy zostanie pozbawiony lekarzy?

  • 03.02.2020, 14:47
  • Iwona Bryła
2020-02-03neonatologia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Są obawy o przetrwanie szpitalnego oddziału neonatologii zajmującego się noworodkami. Zgłosili je powiatowi radni Prawa i Sprawiedliwości na ostatniej sesji. Alarmowali, że w związku z odejściem na emeryturę kierownika oddziału i zarazem jedynego lekarza, jednostka może zostać bez opieki medycznej. Czy w związku z tym grozi jej likwidacja?

Przyszłość oddziału neonatologii w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach budzi niepokój radnych Prawa i Sprawiedliwości. Temat na minionej sesji wywołał Dariusz Stachowicz pytając, czy zarząd powiatu orientuje się w sytuacji tej jednostki, którą nakreśliła jego klubowa koleżanka Maria Salwa. Informowała, że kierownik oddziału złożył podanie o przejście na emeryturę, a że jest jedynym jego pracownikiem, dalsze istnienie leczenia noworodków stoi pod znakiem zapytania.

 

Starosta Piotr Babicki i członek zarządu powiatu Robert Sowula uspokajali, że kierownik neonatologii nie jest jedynym specjalistą od noworodków w naszym szpitalu, a ponadto dyrektor PZOZ rozmawia o zatrudnieniu z dwoma kolejnymi lekarzami.

 

Obaj panowie natomiast zdecydowanie zaprzeczyli temu, by miał być likwidowany oddział ginekologii i położnictwa, o co pytała radna Joanna Główka.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe