Pięć potrąceń w ciągu niecałej doby

  • 04.02.2020, 13:28
  • Iwona Bryła
2020-02-04wypadki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Drogi w mieście i powiecie stały się w przeciągu kilkunastu godzin miejscem aż 5 wypadków z udziałem pieszych i rowerzysty, w tym dwóch ze skutkiem śmiertelnym. Czarna serię zapoczątkowało wczorajsza śmierć 41 - letniego przechodnia, potrąconego wieczorem na pasach wiaduktu przez 19 - latka. Potem była nocna tragedia na drodze w Lipiu w gminie Brody, a dziś wczesnym rankiem 60 - latka najechała na przechodnia przy galerii handlowej „Kamienna”. Następnie policja została wezwana na aleję Armii Krajowej do poszkodowanego rowerzysty oraz do pieszego na skrzyżowanie z ulicą Radomską.

Tragedią zakończyło się wczorajsze potrącenie 41-latka przechodzącego około godz. 18.00 przez przejście dla pieszych na starachowickim wiadukcie. Sprawcą był trzeźwy 19 - latek. Poszkodowany zmarł na miejscu zdarzenia.

 

W starachowickim szpitalu zmarł 45-letni pieszy potrącony dwie godziny później na drodze w Lipiu w gminie Brody. Najechał na niego również 45-letni trzeźwy kierowca.

 

Dzisiaj około 6.00 rano na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną ulic Kościelnej i alei Armii Krajowej został potrącony 67- letni pieszy z winy 60-latki, która nie ustąpiła mu pierwszeństwa. Na szczęście tym razem skończyło się na niegroźnych ranach głowy.

 

Trzy godziny później 37-latka potrąciła 59 - letniego rowerzystę przy alei Armii Krajowej w pobliżu restauracji „Zodiak”.

 

Przed południem 45- latek nie ustąpił pierwszeństwa 86- letniemu pieszemu na pasach znajdujących się na przecznicy ulicy Radomskiej (między ośrodkiem zdrowia a sklepem „Lewiatan”). Poszkodowany został zabrany do szpitala.

 

Policja kieruje apel do wszystkich użytkowników dróg o włączenie myślenia o bezpieczeństwie własnym i innych. To, czy się nim na serio przejmiemy, czy potraktujemy jak rutynowy komunikat zależy wyłącznie od nas samych.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe