Mieszkaniec Sieredzic ukarany

  • 05.02.2020, 09:23
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Mieszkaniec Sieredzic ukarany
W trakcie służb patrolowych, rewirowi Straży Miejskiej regularnie ustalają kolejnych sprawców zrzutu śmieci na terenie miasta. Coraz większą skuteczność zawdzięczamy dobrej współpracy z mieszkańcami i zarządcami, którzy nie są obojętni na zauważone przypadki podrzucania śmieci. W trakcie prowadzonych czynności służbowych, zatrzymujemy sprawców na „gorącym uczynku” lub trafiamy do nich po śladach, które znajdujemy w samych śmieciach. Choć to przykre, ilość ukaranych sprawców zanieczyszczania jest coraz wyższa.

W zeszłym roku przeprowadziliśmy z tego tytułu 390 postępowań w stosunku do sprawców wykroczeń. Nakładane coraz surowsze kary, mają skutecznie zniechęcić kolejnych sprawców zaśmiecania a dla innych być ostrzeżeniem. Kolejnym ustalonym sprawcą podrzucania starych foteli w rejon altany śmietnikowej ul. 8-go Maja okazał się mieszkaniec Seredzic. Mamy nadzieję, iż 63-letni sprawca zrzutu śmieci którego gościliśmy ostatnio w naszej komendzie, właściwie zrozumiał sens naszych działań. Wstyd jest dość spory, gdy w drogę powrotną oprócz mandatu, trzeba zabierać podrzucone „graty”. Dlatego ku przestrodze innym apelujemy ponownie – decydując się na podrzucanie śmieci, liczcie się z tym, iż późniejsze koszty uporządkowania terenu i nałożona kara, znacznie przewyższą koszt wywozu do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, gdzie możemy oddać takie gabaryty za darmo.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe