Szybkie i zdecydowane zatrzymanie

  • 06.02.2020, 14:38
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Szybkie i zdecydowane zatrzymanie
Starachowiccy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca miasta poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji stróżów prawa mężczyzna trafi do aresztu. Ponadto będzie odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę, łamanie zakazu sądowego dotyczącego prowadzenia pojazdów oraz szereg innych wykroczeń.

Wczoraj wieczorem policjant pionu kryminalnego, wracając ze służby na jednej z ulic Starachowic zauważył poruszającego się pojazdem mitsubishi poszukiwanego mężczyznę. Stróż prawa poinformował dyżurnego o zaistniałej sytuacji, a sam jechał za poszukiwanym by nie stracić go z oczu. Po chwili przyjechali na miejsce policjanci skierowani do pomocy, którzy używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazali mężczyźnie zatrzymać się. Kierujący mitsubishi nie reagował na polecenia i zaczął uciekać w kierunku Wąchocka. Podczas pościgu stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zmuszając innych  kierujących do zjeżdżania na pobocze. Po kilku kilometrach porzucił auto i zaczął uciekać pieszo w kierunku lasu. W trakcie pościgu pieszego policjantka oddała w górę strzał z broni służbowej. Uciekinier widząc zdecydowaną postawę mundurowych poddał się i został zatrzymany.

Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 1 roku i 5 miesięcy pozbawienia wolności. 30-latek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, w swoim organizmie miał 0,25 promila alkoholu. Wstępne badanie narkotestem wskazało, że był również pod wpływem środków odurzających. Wczoraj trafił do policyjnego aresztu.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe