Obwodnica Wąchocka i przedłużenie przyszłej obwodnicy Starachowic w rządowym programie

  • 10.02.2020, 14:36
  • Iwona Bryła
2020-02-10obwodnica.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Starachowice wraz z gminą Wąchock zostały zakwalifikowane do rządowego programu budowy 100 obwodnic w latach 2020-2030. Chodzi o obwodnicę Wąchocka, a w przypadku naszego miasta o inicjatywę prezydenta Marka Materka polegającą na przedłużeniu planowanej obwodnicy północno – zachodniej. Przetarg na prace w Wąchocku miałby zostać ogłoszony jeszcze w tym roku, natomiast w Starachowicach za 3 lata.

Przygotowania do budowy obwodnicy Wąchocka w ramach programu „100 obwodnic” wydają się dość zaawansowane. Z uwagi na to, że jeszcze w tym roku, a konkretnie w drugim kwartale, planowanej jest ogłoszenia przetargu. Podpisanie umowy z wykonawcą to kwestia roku przyszłego, a budowa miałaby potrwać od 2022 do 2025 roku.

 

W programie znalazła się także koncepcja autorstwa prezydenta Starachowic Marka Materka. Mówi ona o przedłużeniu planowanej budowy obwodnicy w północno - zachodniej części miasta. Obwodnica ta będzie się łączyć z obwodnicą wąchocką i poprzez nowy most na Kamiennej biegłaby przez tereny za strzelnicą „Świt” i przez dzielnicę Bugaj do terenu za cmentarzem przy ulicy Radomskiej. Prezydent proponuje pociągnięcie jej jeszcze dalej: od okolic cmentarza łukiem na wschód przez ulice Batalionów Chłopskich, Kopalnianą, Leśną i Iłżecką aż do otoczenia firmy Animex.

 

Jak podkreślił prezydent na dzisiejszej konferencji prasowej wpisanie jego koncepcji do programu „100 obwodnic” to zasługa starachowickiej posłanki PiS Agaty Wojtyszek oraz dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach.

 

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
TeJot
TeJot 17.03.2020, 19:44
Marek wizjoner - a to ciekawe... Gadać sobie może...dobrze wie, że przyjdzie następca i plany te zaorze. No ale kamera była i ślad dla potomnych zostanie. Ślad po wizjonerze i jego wielkim planie...
wyborcy
wyborcy 12.02.2020, 00:20
A posel lipiec znowu nie pomogl ?
Co na to jego wyborcy.

Pozostałe