Radne PiS oburzone planami przeniesienia ZSZ nr 3 do byłego Gimnazjum nr 3

  • 10.02.2020, 14:47
  • Iwona Bryła
2020-02-10pis.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Radne powiatu z klubu Prawa i Sprawiedliwości: Agnieszka Kuś i Danuta Krępa na dzisiejszej konferencji prasowej skrytykowały plany przeniesienia Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 z ulicy Szkolnej do byłego Gimnazjum nr 3 przy ulicy Leśnej. Jak podkreśliły pomysł jest wątpliwy finansowo. W przypadku, gdyby doszło do zamiany nieruchomości między gminą, a powiatem miasto dostałoby większą i droższą działkę.

.

Radna Agnieszka Kuś przedstawiła wycenę należącego do powiatu starachowickiego ZSZ nr 3 oraz byłego Gimnazjum nr 3 przy ulicy Leśnej, które jest własnością miasta Starachowice. Jak zauważyła nieruchomość zabudowana szkołą zawodową jest znacznie większa od działki, na której posadowione jest dawne gimnazjum. W przypadku zamiany działek powiat byłby więc na tym stratny.

 

Poinformowała też, że w piwnicy dawnego gimnazjum przy ulicy Leśnej ma zostać zlokalizowana należąca do miasta serwerownia, która nadal byłaby przez nie użytkowana.

 

Radna Danuta Krępa mówiła, że w budynku ZSZ nr 3 uczniowie mają bardzie dobre warunki do kształcenia zawodowego, a także zajęć sportowych. W przypadku przenosin do gimnazjum ich odtworzenie będzie bardzo trudne lub niemożliwe.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe