Studenci UTW wysłuchali wykładu wicestarosty o genealogii

  • 12.02.2020, 13:38
  • Iwona Bryła
2020-02-12utw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach mieli okazję posłuchać opowieści o poszukiwaniu przodków. W roli prelegenta wystąpił wicestarosta Dariusz Dąbrowski, który podzielił się osobistymi doświadczeniami z ustalania rodzinnych korzeni.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach wznowił zajęcia po semestralnej przerwie wykładem dotyczącym genealogii, czyli ustalania pochodzenia i losów przodków. O własnych poszukiwaniach w tym zakresie opowiedział Dariusz Dąbrowski, wicestarosta starachowicki i przewodniczący Rady Naukowej UTW.

 

Wykład starosty nosił tytuł „Genealogia, a sprawa polska”, bo poruszył także wątek odnalezienia rodziny przez Polkę mieszkającą w Argentynie.

 

Dariusz Dąbrowski zachęcił słuchaczy do prowadzenia własnych śledztw genealogicznych, które w dzisiejszych skomputeryzowanych czasach są znacznie ułatwione.

 

Wykład o genealogii zainaugurował drugą połowę zajęć na starachowickim uniwersytecie dla seniorów. Jak zapowiada prezes Jerzy Krawczyk przed uczestnikami m.in. zajęcia dotyczące zdrowia oraz historii Starachowic.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe