Nie żyje Dobiesław Walknowski, wielki pasjonat naszych starów

  • 12.02.2020, 13:40
  • Iwona Bryła
2020-02-12walknowski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zmarł Dobiesław Walknowski, krakowski inżynier, podróżnik i miłośnik ciężarówek ze Starachowic. W latach 60- tych i 70 – tych XX wieku wyjeżdżał naszymi starami na wyprawy naukowe do Azji. Był gościem honorowym ubiegłorocznego zlotu Legenda Stara - a, jako właściciel modelu 266 C, szykowanego na rajd Paryż – Dakar. Odszedł 11 lutego w wieku 89 lat.

11 lutego zmarł w Krakowie Dobiesław Walknowski, inżynier, etnograf, podróżnik i dziennikarz. Ze Starachowicami łączył go silny sentyment do naszych ciężarówek star. W latach 60 - tych i 70 – tych ubiegłego wieku uczestniczył w wyprawie naukowej na azjatycką pustynię Gobi, wyjeżdżając na tę wyprawę starami 25, 66 i 660. Był też uczestnikiem zorganizowanej przez Fabrykę Samochodów Ciężarowych w Starachowicach Trans Asia Expedition starem 29. Znał nasze miasto, bo często tu bywał, wyrażając się z wielkim szacunkiem o pracownikach dawnej FSC.

 

Ostatnio gościł na ubiegłorocznym zlocie Legenda Star- a jako właściciel stara 266 C, przygotowywanego na rajd Paryż - Dakar w 1989 roku. Podzielił się wtedy swoją wielką miłością do starów, z którymi odkrywał świat.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
RSAhokejfan
RSAhokejfan 26.05.2020, 08:43
Mój sąsiad z 3 piętra. Świeć Panie nad jego duszą.

Pozostałe