PARK KULTURY – ruszają konsultacje społeczne

  • 13.02.2020, 15:55
  • Urząd Miejski Starachowice
PARK KULTURY – ruszają konsultacje społeczne
Gmina Starachowice zamierza ubiegać się o dofinansowanie projektu pn. „PARK KULTURY” w ramach Programu „KULTURA”, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, współfinansowanego z Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021.

Projekt będzie dotyczył tworzenia oferty kulturalnej i edukacyjnej w ramach działalności Parku Kultury w Starachowicach oraz modernizacji obiektu Starachowickiego Centrum Kultury.

            Aby właściwie określić ofertę kulturalno – edukacyjną Parku Kultury zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych, które odbędą się
w Starachowickim Centrum Kultury w dniach 17 i 27 luty 2020 r. w Sali Klubowej, zgodnie
z następującym harmonogramem:

  1. godz. 12:00 – Wywiady grupowe z reprezentantami samorządów szkolnych;
  2. godz. 14:00 – Wywiady grupowe z przedstawicielami organizacji pozarządowych, instytucji i przedsiębiorstw sektora kultury;
  3. godz. 16:00 – Wywiady grupowe z osobami kultury i przemysłu kreatywnego – artyści tworzący kulturę;
  4. godz. 18.00 – Spotkanie otwarte z mieszkańcami miasta.

Celem spotkań będzie omówienie idei i celu konsultacji społecznych, a także podstawowych założeń Programu Kultura, poinformowanie o terminie i możliwych formach udziału mieszkańców w konsultacjach, wypracowanie wstępnych założeń do projektu, dyskusja na temat potrzeb w zakresie oferty kulturalno-edukacyjnej, wypełnienie przez uczestników ankiet papierowych oraz formularzy zgłaszania propozycji działań.

Ankiety w wersji elektronicznej będą dostępne od 17 lutego na stronie internetowej: starachowice.eu w zakładce: PARK KULTURY – konsultacje.

            Zapraszamy mieszkańców Miasta Starachowice, przedsiębiorców sektora kreatywnego i przedstawicieli sektora społecznego (w tym organizacji pozarządowych) do udziału w spotkaniach i zgłaszania swoich propozycji do projektu.

Konsultacje prowadzić będzie Stowarzyszenie „Inicjatywa lokalna”.

            Szczegółowe informacje na temat spotkań konsultacyjnych można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Starachowicach Referat ds. Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych, tel. 41 273-82-79

Urząd Miejski Starachowice

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe