Podsumowanie pracy policji dla radnych powiatowych

  • 17.02.2020, 10:01
  • Iwona Bryła
2020-02-12policjasesjarp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W związku z umieszczeniem w porządku obrad minionej sesji tematyki związanej z bezpieczeństwem, radni powiatu wysłuchali m.in. podsumowania pracy starachowickiej policji w 2019 roku. Temat referował zastępca komendanta Dariusz Furtak.

W raporcie z ubiegłorocznej pracy policji w Starachowicach zwrócono uwagę m.in. na zmianę miejsca i charakteru przestępstw. Zastępca komendanta Dariusz Furtak zauważył, że spada liczba zdarzeń kryminalnych, a rośnie tych związanych z gospodarką popełnianych za pośrednictwem internetu.

 

Z policyjnych statystyk nie znika zjawisko przemocy domowej. W 2019 roku doświadczyło jej 613 osób.

 

Spadła ilość śmiertelnych ofiar wypadków drogowych (z 14 w 2018 roku do 8 w 2019 roku). Nie zmienia się natomiast zachowanie kierowców w zakresie lekceważenia zakazu jazdy po pijanemu. Na blisko 33 tysiące przebadanych w ubiegłym roku 276 było pod wpływem alkoholu.

 

Radni mieli okazję, by dopytać o interesujące ich sprawy. Dariusz Stachowicz chciał wiedzieć, na jakim etapie jest planowana budowa nowego komisariatu policji w Mircu.

 

Sławomir Rymarczyk i Piotr Ambroszczyk apelowali o większe zainteresowanie policji okolicami szkół oraz ulicami osiedla Las w Starachowicach.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe