Umowa nr 5 tysięcy i 123 mln zł do rozdania

  • 17.02.2020, 10:03
  • Iwona Bryła
2020-02-17wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, po bardzo udanym roku 2019, ogłasza nowe rozdanie środków pomocowych. Do dyspozycji beneficjentów jest 123 mln zł oferowanych w ramach ponad 100 zadań. Nadal będzie też działał program „Czyste powietrze” adresowany do właścicieli domów jednorodzinnych. WFOŚiGW jest krajowym liderem w jego realizacji. Dziś podpisał umowę z 5 tysięcznym wnioskodawcą.

Jak podkreślił prezes Ryszard Gliwiński Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w tym roku wyjątkowo wcześnie startuje z nową pulą pomocy pożyczkowej dla m.in. samorządów, osób prywatnych, rolników, ale także ochotniczych straży pożarnych i szkół. Do dyspozycji jest w sumie 123 mln zł, a nabór wniosków rusza już 20 lutego. Kolejna dobra wiadomość to zwiększenie zakresu wsparcia: dofinansowanie wyniesie już nie 95%, a całość wartości zadania.

 

W ofercie WFOŚiGW nie zabraknie też kontynuacji programu „Czyste powietrze”. Wspomaga on finansowo właścicieli domów jednorodzinnych w zakresie wymiany starych pieców grzewczych, podłączenie się do centralnego ogrzewania, wymiany okien i drzwi, czy instalacji paneli fotowoltaicznych lub solarnych kolektorów wodnych. Kielecki Fundusz jest krajowym liderem pod względem sprawności w pozytywnym rozpatrywaniu wniosków, która wynosi aż 95%.

 

Sami mieszkańcy coraz chętniej korzystają z programu „Czyste powietrze”. Do tej pory złożyli ponad 7 tysięcy wniosków, a z odbiorcami pomocy zajmującymi miejsce nr 5000 na liście - Robertem i Marleną Borkami z Kielc, podpisano umowę w świetle kamer.

 

Z uznaniem o wkładzie WFOŚiGW w Kielcach w ochronę świętokrzyskiej przyrody wypowiadają się politycy: wicewojewoda Rafał Nowak, który jest także członkiem rady nadzorczej Funduszu, posłanka PiS Agata Wojtyszek i senator z tego ugrupowania Krzysztof Słoń.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe