Straciła ponad 122 tysiące złotych

  • 19.02.2020, 13:37
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Straciła ponad 122 tysiące złotych
61-letnia starachowiczanka straciła wczoraj ponad 122 tysiące złotych. Kobieta została oszukana przez sprawcę podającego się za policjanta. Oszust pod legendą rozpracowywania grupy hakerów, krok po kroku prowadził kobietę do utraty pieniędzy.

W miniony poniedziałek, do 61-letniej mieszkanki Starachowic zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Rozmówca poinformował kobietę, że rozpracowuje grupę oszustów internetowych i będzie robić prowokację, dlatego potrzebuje dostępu do jej konta. W kolejnym połączeniu inny mężczyzna, który powiedział, że jest prokuratorem potwierdził wcześniejsze informacje przekazane przez fałszywego policjanta. Oszuści poinstruowali również kobietę, że będą kontaktować się z nią pracownicy banku, z prośbą o potwierdzenie transakcji. W ten sposób przestępcy dokonali kilku wypłat z konta 61-latki na łączną kwotę ponad 122 tysięcy złotych.

W dalszym ciągu apelujemy!!!

Aby nie stać się ofiarą oszustwa, należy przestrzegać następujących zasad:

- zachowaj szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi,

- nie udzielaj przez telefon żadnych informacji dotyczących danych osobowych, numerów,   kont bankowych, haseł do nich oraz stanu majątkowego,

- nie podejmuj pochopnych działań, daj sobie czas do namysłu,

- nigdy nie przekazuj pieniędzy obcym osobom,

- nie wierz w żadne fantastyczne okazje! nie ma takich!

- nie ufaj osobom, które przez telefon podają się za Twoich krewnych,

- w przypadku osób podających się za przedstawicieli instytucji zawsze żądaj legitymacji lub identyfikatora,

- w razie podejrzeń o złe zamiary takich osób, niezwłocznie powiadom P O L I C J Ę pod numerem 997 lub 112, a my sprawdzimy każdy taki sygnał.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ania
Ania 19.02.2020, 15:50
Totalna glupota i tyle ! Byc tak głupim to wcale mi nie szkoda ten kobiety tyle się teraz o tym mówi.

Pozostałe