Jak straż miejska walczy z zaśmiecaniem Starachowic

  • 19.02.2020, 15:04
  • Iwona Bryła
2020-02-19sm.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mimo, że od wielu lat wszyscy jesteśmy obciążeni opłatą za odbiór śmieci, a w Starachowicach istnieje punkt przyjmujący za darmo odpady duże, czy niebezpieczne, nadal są tacy, którzy wyrzucają je byle gdzie, najwyraźniej uznając, że ich nie dotyczą elementarne zasady współżycia społecznego. W ostatnim czasie strażnicy miejscy namierzyli trzy takie przypadki, a to tylko czubek przysłowiowej góry lodowej.

Ostatnie akcje funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Starachowicach dotyczyły: podrzucenia mebli pod altanę śmietnikową przez mężczyznę, który przyjechał z Seredzic (gmina Iłża), pozostawienia dużej ilości śmieci pod ogrodzeniem cmentarza przy ulicy Polnej przez starachowiczanina oraz porzucenia starej lodówki na brzegu rzeki Kamiennej, również przez mieszkańca naszego miasta. Śmieciarze zostali ukarani 200 - złotowymi mandatami i zobowiązani do uporządkowania terenu.

 

Z obserwacji strażników miejskich wynika, że proceder zostawiania śmieci w przypadkowych miejscach nasila się. W 2019 roku odnotowano prawie 400 takich przypadków, a w styczniu br. było ich już 42.

 

Wszystkie odpady, których nie wolno zostawiać w osiedlowych śmietnikach, czy pojemnikach, z których korzystają właściciele domów prywatnych, można za darmo oddać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanym na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” przy ul. E. Kwiatkowskiego (telefon 728-442-730). PSZOK czynny jest (oprócz dni świątecznych) w:

  • poniedziałek, wtorek- 8.00 - 13.00,

  • środa - 12.00 -17.00,

  • czwartek, piątek, sobota - 8.00 – 13.00.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe