Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie strzelnicy wszczęte po krokach „Inicjatywy dla Starachowic”

  • 20.02.2020, 16:21
  • Iwona Bryła
2020-02-20inicjatywa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzisiejsza konferencja prasowa Stowarzyszenia „Inicjatywa dla Starachowic” była odniesieniem do ich ubiegłotygodniowego spotkania z dziennikarzami. Wówczas wśród uwag krytycznych pod adresem szefa miasta znalazła się też informacja o toczącym się w prokuraturze śledztwie w sprawie modernizacji miejskiej strzelnicy, podjętym na skutek działań „Inicjatywy”. Tymczasem prezydent informuje, że postępowanie to zakończyło się umorzeniem jeszcze w pierwszej połowie stycznia br., o czym działacze dziś w ogóle nie wspomnieli.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Stowarzyszenie „Inicjatywa dla Starachowic” wróciło do tematyki swojego poprzedniego spotkania z mediami, na którym skrytykowało m.in. prezydenta miasta. A konkretnie odniosło się do oświadczenia przygotowanego w odpowiedzi przez Marka Materka. Działacze polemizowali m.in. ze stwierdzeniem, że szef miasta nie może liczyć z ich strony na sensowne wsparcie i konstruktywną krytykę.

 

Członkowie Stowarzyszenia nie rozumieli również, dlaczego są krytykowani za złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie podejrzenia przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Starachowic w związku z modernizacją strzelnicy sportowej, skoro sami również byli przedmiotem zainteresowania organów sprawiedliwości na skutek poczynań obecnych władz miasta oraz prezesów spółek komunalnych. Wśród przykładów które podał Zbigniew Kroczek, wiceprezes „Inicjatywy” była sprawa sądowa związana z ostatnimi wyborami samorządowymi.

 

Zbigniew Kroczek dodał, że „Inicjatywa" kieruje się troską o miasto i nie zamierza popełniać w tym zakresie grzechu obojętności.

 

Odnosząc się do konferencji stowarzyszenia prezydent Marek Materek poinformował przede wszystkim, że Prokuratura Rejonowa Kielce - Wschód 13 stycznia br. umorzyła śledztwo w sprawie modernizacji starachowickiej strzelnicy, o czym „Inicjatywa dla Starachowic”, ani na poprzedniej konferencji 14 lutego br., ani dziś, nie wspomniała.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe