Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 21:39
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

22 marca w muzeum nagrody starosty dla firm plus prestiżowy koncert

W tym roku wręczenie nagród gospodarczych starosty starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla wyróżniających się firm, będzie połączone z prestiżowym wydarzeniem - koncertem muzyki klasycznej w ramach Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Gospodarzem obu spotkań zaplanowanych na niedzielę 22 marca będzie Muzeum Przyrody i Techniki. Gala honorowania przedsiębiorców rozpocznie się o godz. 16.00, a od 17.00 spotkanie z muzyką Chopina i Rachmaninowa. Wstęp wolny.
Kliknij aby odtworzyć

Wyróżniające się firmy naszego regionu odbiorą 22 marca w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki, nagrody starosty starachowickiego w formie statuetek „Żelazny Pierścień”. Zostaną one przyznane w czterech kategoriach: przedsiębiorstwa mikro, małe, średnie i duże.

 

Wręczaniu nagród najlepszym przedstawicielom lokalnego biznesu będzie towarzyszyć oprawa muzyczna na najwyższym poziomie - koncert instrumentalny w ramach dorocznego Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. To impreza o randze międzynarodowej, organizowana przez Elżbietę Penderecką, żonę wybitnego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego. Jak podkreślił starosta Piotr Babicki Starachowice są jedynym miastem w województwie świętokrzyskim, do którego zawita tegoroczna 24 - ta edycja Festiwalu. W repertuarze naszego koncertu znajdą się kompozycje Fryderyka Chopina i Siergieja Rachmaninowa, wykonane przez trójkę pianistów.

 

Repertuar


Aleksandra Świgut:
Fryderyk Chopin
Polonez-fantazja As-dur op.61 (14')
Scherzo E-dur op.54 (10')
Mazurki op.30 (10')
Etiudy op.10 nr 12
i op.10 nr 10 (4')

Adam Goździewski:
Fryderyk Chopin
Mazurki Op.63 (7')
Barkarola Fis-dur Op.60 (10')

Krzysztof Książek
Rachmaninov cykl Etudes-Tableaux op.33 (26')

 

Artyści:

Krzysztof Książek

Laureat III nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie mazurków I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych oraz dwóch nagród pozaregulaminowych XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest wychowankiem S. Wojtasa w Akademii Muzycznej im. F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Obecnie kontynuuje studia u A. Vardiego w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. Zdobył wiele nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Koncertował m.in. na festiwalach: „Chopin i jego Europa”, Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju, Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena, a także w Japonii, RPA, USA i wielu krajach Europy. Jest stypendystą ministerstw Nauki oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji „Pro Musica Bona” i programu Młoda Polska. W 2014 r. został wyróżniony Stypendium Krystiana Zimermana. Nagrał trzy płyty z muzyką Fryderyka Chopina w tym ostatnią w serii The Real Chopin Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina nagraną na kopii warszawskiego fortepianu Fryderyka Chopina: Buchholtza z ok. 1825 roku, gdzie prezentuje również utwory Karola Kurpińskiego. Krzysztof Książek jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Aleksandra Świgut

 Laureatka I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie (II nagroda, 2018). W sezonie koncertowym 2020/2021 wystąpi z Helsingborg Symphony Orchestra, Orkiestrą XVII wieku w Concertgebouw w Amsterdamie, Sinfonią Varsovią w Teatrze Wielkim Operze Narodowej oraz z Orkiestrą Filharmonii Narodowej, a także z recitalami fortepianowymi w Londynie, Francji, Amsterdamie, Sydney i w LaVerdi w Mediolanie. Studiowała w UMFC w klasie Piotra Palecznego, Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Wojciecha Świtały, a także Guildhall School of Music w Londynie w klasie Davida Dolana. Doktorantka w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury, Fundacji im. Franciszka Wybrańczyka, niemieckiej Fundacji Jutting. W sierpniu 2019 roku wystąpiła ze znakomitym recitalem fortepianowym na Międzynarodowym Festiwalu ,,Chopin i Jego Europa”. Była wielokrotnie nagradzana na konkursach pianistycznych m.in. w Ettlingen, Enschede, Nowym Orleanie oraz Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim w Warszawie. Aleksandra Świgut jest reprezentowana przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Adam Goździewski

Jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie Joanny Ławrynowicz-Just oraz w klasie kameralistyki Krystyny MakowskiejŁawrynowicz. Laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych w Estonii (Narwa, Grand Prix, EMCY Prize, 2014), Macedonii (Ochryda, Grand Prix i Złoty Medal, 2014), Polsce, Rosji, Słowenii, na Ukrainie i we Włoszech. W 2017 roku otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artur Rubinstein in Memoriam w Bydgoszczy, a także tytuł laureata Estrady Młodych 51. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Jako solista i kameralista koncertował w wielu miastach w Polsce, a także w Düsseldorfie, Genewie, Gifu, Hammamatsu, Mediolanie, Moskwie, Oslo, Paryżu, Szanghaju, Tallinnie, Tiranie. Nagrania jego występów były transmitowane przez Polskie Radio, Radio France Musique oraz Estońskie Radio i Telewizję (ERR). Z zamiłowaniem uprawia muzykę kameralną. Z wielką pasją oddaje się również wykonawstwu historycznemu, grając na klawesynie oraz na fortepianach z epoki. Wielokrotnie nagradzany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Starachowice

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
News will be here
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MiszkaniecTreść komentarza: No to słabo, Piotr Ambroszczyk to odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Panie Materek strzał w kolano moim zdaniem liczba wyborców spadnie o około 1800. Panie Piotrze gratuluje decyzji, jest Pan Mega Gość racze napewno Pan na tym skorzysta.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 13:26Źródło komentarza: Koniec politycznej współpracyAutor komentarza: janTreść komentarza: Coś jest ze stanem zdrowia psychicznego mieszkańców tego miasta skoro wybierają po raz kolejny człowieka z innego miasta.Data dodania komentarza: 17.04.2024, 20:12Źródło komentarza: Oficjalne wyniki wyborów samorządowych w StarachowicachAutor komentarza: MatkaTreść komentarza: Ciekawe tylko, że uczestnikom tego wydarzenia nie przeszkadzało palenie papierosów przy dzieciach z przedszkola, bawiących się w tym dniu na placu zabaw obok Pałacyku, po sąsiedzku. Chyba to było bardzo niepedagogiczneData dodania komentarza: 15.04.2024, 20:05Źródło komentarza: „Świat niebieskich motyli”Autor komentarza: małaTreść komentarza: Gratuluję !!!Data dodania komentarza: 08.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Oficjalne wyniki wyborów samorządowych w StarachowicachAutor komentarza: Tak pytamTreść komentarza: Tak, nabiorą rozpędu. Byłoby fajny gdyby ta pani i pan MM nie mieli w planach przyłączenia Rataj , Górnej i Elaboracji do Starachowic. Jak MM chce sobie powiększać Starachowice to niech się odczepi o terenów podlegających pod Wąchock . Może Wąchock poszerzy swoje terytorium o część Starachowic ??? Jaki ma ta pani pomysł na Wąchock?? To może od razu niech przyłączy Wąchock do Starachowic 😆😆😆Data dodania komentarza: 02.04.2024, 22:23Źródło komentarza: Elżbieta Gralec staruje na burmistrza WąchockaAutor komentarza: JBTreść komentarza: Gówno mnie interesuje kto sobie robi banery czy oklejenie na samochodzie. Każdego prywatna sprawaData dodania komentarza: 27.03.2024, 13:14Źródło komentarza: Komitet PiS zmuszony do usunięcia reklamy
Reklama
News will be here
Reklama