Trwa budowa nowych bloków mieszkalnych w Starachowicach

  • 21.02.2020, 17:02
  • Iwona Bryła
2020-02-21blok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Z wyprzedzeniem terminu, w ocenie prezydenta Marka Materka, postępuje budowa trzech gminnych bloków mieszkalnych z 60 lokalami na wynajem przy ulicy Marszałka Piłsudskiego. Budynki powoli wyłaniają się z fundamentów, aktualnie trwa wykonywanie piwnic.

Od końca ubiegłego roku trwa budowa nowych mieszkań na wynajem przy ulicy Marszałka Piłsudskiego, na działce w okolicy firmy Graficom oraz Muzeum Przyrody i Techniki. Prace zlecone przez władze Starachowic koordynuje gminna spółka – Starachowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Wspólny Dom”.

 

W trzech blokach będzie łącznie 60 lokali jedno- , dwu - i trzypokojowych o pow. od 34 do około 56 m kw. Mają zostać zbudowane najpóźniej do końca marca 2021 roku, ale obecne dobre tempo prac może ten termin przyspieszyć.

 

Inwestycja kosztuje około 12 mln zł, wspiera ją kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Nowe mieszkania pozostaną własnością gminy, nie przewiduje się możliwości wykupienia ich na własność przez lokatorów. Czynsz będzie wynosić 12 zł za metr kwadratowy. Chętnych na taką ofertę nie brakuje. Na liście zainteresowanych najmem zarówno tych, jak i już istniejących mieszkań z zasobów STBS jest ponad 200 osób.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe