Zapisy do przedszkoli od dziś do 20 marca, do klas pierwszych do 13 marca

  • 02.03.2020, 12:16
  • Iwona Bryła
2020-03-02nabor.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od dziś rodzice mogą zapisywać swoje pociechy do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w podstawówkach. Wnioski w formie elektronicznej są przyjmowane do 20 marca, ostateczne wyniki będą 29 kwietnia. Trwają też zapisy dla pierwszoklasistów w terminie do 13 marca.

Rekrutacja do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych działających w szkołach podstawowych, podobnie jak w latach ubiegłych, odbywa się drogą elektroniczną. Zapisy ruszyły dziś tj. 2 marca i potrwają do 20 marca. Wstępne wyniki naboru zostaną ogłoszone 7 kwietnia, a listy przyjętych 29 kwietnia.

 

Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Starachowicach przyjmowane są tylko te dzieci, które mieszkają w naszym mieście. W naborze preferowane są m.in. rodziny z niepełnosprawnością oraz samotni rodzice.

 

Wstępne szacunki wskazują, że dla wszystkich maluchów starczy miejsca w przedszkolach, choć nie można dać gwarancji, że będzie to akurat to, wybrane przez rodzica.

 

Nabór do przedszkoli dotyczy tylko dzieci idących do nich po raz pierwszy. Rodzice pozostałych deklarują pozostanie maluchów w dotychczasowych placówkach. Równolegle gmina Starachowice prowadzi zapisy do klas pierwszych szkół podstawowych dla uczniów spoza obwodu danej placówki. Termin upływa 13 marca, a wnioski składa się w tradycyjnej papierowej formie.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe