Uroczyste rozpoczęcie przygotowań do budowy obwodnicy Wąchocka

  • 13.03.2020, 11:57
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2020-03-13obwodnica-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber odwiedził wczoraj Wąchock, by zakomunikować rozpoczęcie przygotowań do budowy omijającej miasto nowej drogi w ramach rządowego programu „100 obwodnic”. Uroczyście podpisał dokument umożliwiający ogłoszenie przetargu co ma nastąpić jeszcze w tym roku. A rozpoczęcie budowy przewidziane jest w 2022 roku.

Wszystko wskazuje na to, że długo odkładana w czasie budowa obwodnicy Wąchocka wreszcie ruszy z miejsca. W każdym razie  tak zadeklarował sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, który na wąchockim rynku ceremonialnie podpisał dokument umożliwiający Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach, ogłoszenie przetargu jeszcze w tej połowie br.   

Obwodnica ma mieć ponad 11 kilometrów długości i zostanie zbudowana jako ciąg dwóch dwupasmowych jezdni w jedną i drugą stronę. Na to, że poprawi ona jakość życia mieszkańców Wąchocka, ale także wpłynie pozytywnie na przyszłość pobliskiego Skarżyska -  Kamiennej i Starachowic zwrócili uwagę obecni na spotkaniu przedstawiciele władz różnych szczebli. 

Budowa obwodnicy ma ruszyć w 2022 roku, a prace powinny potrwać do 2,5 roku. 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe