Ważne

  • 13.03.2020, 15:44
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Ważne
Nowy koronawirus może nie dawać objawów infekcji przez wiele dni, przez które nie wiadomo, że dana osoba jest zarażona. Jednak kiedy pojawi się gorączka i kaszel i osoba zakażona zgłasza się do szpitala, dochodzi już do zwłóknienia płuc na poziomie 50% i z reguły jest już za późno.

Eksperci z Tajwanu sugerują, by codziennie rano robić prosty test: wziąć głęboki wdech i wstrzymać powietrze przez 10 sekund. Jeśli uda się to zrobić bez kaszlu, trudności czy uczucia ucisku w klatce, to wskazuje, że płuca nie są zwłóknione, a zatem nie ma w nich infekcji. Bardzo ważne jest, aby robić ten test co rano w miejscu, gdzie jest czyste powietrze.

Takie są rady japońskich lekarzy walczących z wirusem, COVID-19. Wszyscy powinniśmy dbać o to aby nasze usta i gardło były zawsze wilgotne, nigdy suche. Najlepiej pić łyk wody przynajmniej co 15 minut. Dlaczego? Nawet gdy wirus trafi do naszej jamy ustnej, woda czy inny płyn spłuczą go bezpośrednio do żołądka, gdzie zostanie zneutralizowany przez kwasy żołądkowe. Jeżeli nie pijemy regularnie wystarczającej ilości wody wirus może przejść to tchawicy i płuc gdzie jest bardzo niebezpieczny.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
grzesz
grzesz 15.03.2020, 21:51
bzdura... powielana
Renata K.
Renata K. 15.03.2020, 00:43
Jako "komentarz" do powyższego artykułu o tytule "Ważne" chcę zamieścić Link do strony (nie wiem czy się da) strony, która sporo wyjaśnia na temat wiarygodności informacji tu zamieszczonych. Przynajmniej na podesłanej stronie autor podaje swe nazwisko, datę własnego artykułu oraz, co najważniejsze - źródła, na których się opierał.

https://fakenews.pl/zdrowie/an…

Pozostałe