Poseł chwali przeprofilowanie szpitala, starosta liczył na lepszą współpracę z wojewodą

  • 13.03.2020, 17:37
  • Iwona Bryła
2020-03-13posel_powiat.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
O zasadności przekształcenia starachowickiego szpitala w placówkę dla chorych na koronawirusa z całego województwa świętokrzyskiego, przekonywał na konferencji prasowej poseł PiS Krzysztof Lipiec. Zwołał ją także, by skrytykować sprzeciw władz powiatu w tym zakresie. One same nie kryją rozczarowania tym, że wojewoda swoją decyzją podjętą, bez wcześniejszej rozmowy, postawił ich w obliczy jednej wielkiej niewiadomej.

Poseł Krzysztof Lipiec podkreślił, że tzw. specustawa w sprawie zagrożenia koronawirusem pozwala władzom państwowym swobodnie dysponować mieniem samorządów. Stąd wyznaczenie przez wojewodę szpitala w Starachowicach, jako placówki zakaźnej dla całego regionu świętokrzyskiego. Został wybrany ponieważ dysponuje nowoczesnym oddziałem zakaźnym. Parlamentarzysta dodał, że nasz szpital otrzymał zadanie, które jest dla niego wyróżnieniem.

Poseł informował, że w związku z nową sytuacją nasz szpital otrzymał dodatkowe 1 mln zł na zakup m.in. respiratorów, a także będzie miał płacone przez NFZ za pozostawanie w gotowości do leczenia zakażonych. Pacjenci z bloku łóżkowego zostaną ewakuowani do innych szpitali w Świętokrzyskiem, z wyjątkiem lecznic w Skarżysku – Kamiennej i Ostrowcu, bo one przejmą funkcję naszego SOR – u.

Krzysztof Lipiec wyraził zdziwienie krokiem zarządu powiatu starachowickiego, który wnioskował o wstrzymanie decyzji wojewody dotyczącej przekształcenia starachowickiej lecznicy. Krytycznie o zachowaniu starosty mówiła także radna powiatu Agnieszka Kuś.

Z treściami, które padły na konferencji posła polemizował zarząd powiatu na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami. Starosta Piotr Babicki mówił o braku dobrej współpracy z wojewodą, który informacje o przekształceniu szpitala przekazał tylko jego dyrektorowi, pomijając władze powiatu.

O pomijaniu zarządu powiatu w dialogu skutkiem czego jest dezinformacja mówili też wicestarosta i członkowie zarządu powiatu.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 05.04.2020, 10:57
Starachowice to bagno jak nie spalarnia śmieci,to zamknięty szpital dla schorowanych mieszkańców Starachowice,wyjechać z tąd za wszelką cene
Anna
Anna 15.03.2020, 11:27
co ja się tu dowiaduje
MarL
MarL 14.03.2020, 17:24
A co Lipiec na za pojęcie w temacie potrzeb regionu?
Równie dobrze mógłby mówić o budowie cepa

Pozostałe