W Ostrowcu Świętokrzyskim dwie osoby złamały zasady kwarantanny

  • 23.03.2020, 13:02
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
W Ostrowcu Świętokrzyskim dwie osoby złamały zasady kwarantanny
Policjanci z ostrowieckiej komendy zanotowali w miniony weekend dwa przypadki złamania zasad kwarantanny, związanej z epidemią koronawirusa. Jako pierwsza lekkomyślnością wykazała się 35-latka. Również surowe konsekwencje czekają 19-latka z terenu gminy Ćmielów, który postąpił w podobny sposób.

Do 20 marca br. wszystkie osoby na terenie powiatu ostrowieckiego objęte kwarantanną w związku z koronawirusem COVID-19 stosowały się do jej zasad. Jako pierwsza z poważnymi konsekwencjami za ich złamanie musi liczyć się 35-latka z terenu naszego miasta. Kobieta ta w miniony piątek samowolnie opuściła miejsce zamieszkania. Obecni na miejscu mundurowi sporządzili na tę okoliczność odpowiednią dokumentację, która zostanie przesłana do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Drugi przypadek złamania zasad kwarantanny odnotowaliśmy wczoraj na terenie gminy Ćmielów. Tam na jaw również wyszło, że 19-latek, który objęty został kwarantanną opuścił miejsce do tego wyznaczone. W trakcie czynności przyznał się stróżom prawa, że oddalił się z miejsca mieszkania tłumacząc się, że musiał udać się do bankomatu z uwagi na brak gotówki w domu. Również w tej sprawie zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu.

Zgodnie z nowymi przepisami teraz za nie przestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do 30 000 złotych, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto oboje mieszkańcy naszego powiatu, którzy nie zastosowali się do zaleceń muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z treści art. 116 kodeksu wykroczeń.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe