Marek Materek apeluje do szefa państwa o odwołanie wyborów

  • 06.04.2020, 13:42
  • Iwona Bryła
2020-04-06materek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nie brakuje słów krytyki pod adresem rządu za utrzymanie daty wyborów prezydenckich na 10 maja, mimo epidemii koronawirusa. Negatywne stanowisko zajmuje też prezydent Starachowic Marek Materek, który napisał w tej sprawie list do Andrzeja Dudy. Prosi w nim o rezygnację z wyborów we wspomnianym terminie.

Marek Materek zwraca uwagę, że przygotowania do majowych wyborów prezydenckiej należy zacząć już teraz, co w sytuacji codziennie rosnących statystyk zakażeń koronawirusem, dowodzi braku odpowiedzialności. Śladem naszego włodarza idą też samorządowcy nie tylko z województwa świętokrzyskiego.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stokrotka
Stokrotka 08.04.2020, 11:37
Wybory powinny się odbyć w wybranym terminie, tzn. w maju.Umilkną harce opozycji. Polacy mają już ich dosyć. Samorząd nie może się uchylać od obowiązku ich organizowania, w przeciwnym razie będzie wprowadzony komisarz, a prezydent straci władzę i chyba dlatego pisze pismo do władz.
Wybory korespondencyjne dla mieszkańców są bezpieczne. Już kiedyś część osób w ten sposób głosowało.Pracowałam w Komisji, która była wyznaczona do liczenia głosów korespondencyjnych. Opozycja pluje , że można podrobić.Fakty są inne.W jednej kopercie jest druga z kartą do głosowania i oświadczeniem.Wyborca oddaje głos , podpisuje oświadczenie , wkłada do koperty i wrzuca do skrzynki. Komisja Obwodowa, po otwarciu koperty sprawdza dane z danymi na liście wyborców(adres i pesel). Wtedy karta do glosowania jest ważna.Jeśli dane są inne karta jest nieważna.
Kochani idźmy na wybory i głosujmy na Dudę, żeby wygrał w pierwszej turze . Mniejsze koszty i większe bezpieczeństwo zdrowotne.

Pozostałe