Alternatywa dla likwidacji przejazdu kolejowego na ulicy Mieszała

  • 10.04.2020, 13:49
  • Iwona Bryła
2020-04-10mieszala.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiada budowę dwóch dróg wzdłuż torów na końcówce osiedla Orłowo w Starachowicach. Jedna z tras połączy starachowicką ulicę Mieszała z ulicą Partyzantów w Wąchocku. Druga powstanie na trasie Nadrzeczna w Wąchocku – Źródlana w Starachowicach. Inwestycja ma ułatwić komunikację po likwidacji przejazdu kolejowego na Mieszała.

PKP PLK w ramach prac modernizacyjnych linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz wybuduje dwie równoległe do torów drogi na terenie gmin Wąchock i starachowickiej dzielnicy Orłowo. To rozwiązanie ma ułatwić komunikację po zamknięciu przejazdu kolejowo-drogowego na ulicy Mieszała w Starachowicach. Wartość tych prac to około 2 mln zł, a ich zakończenie ma nastąpić w drugiej połowie br.

 

Drogi będą miały około 5 m szerokości i 700 m długości. Jedna z nich, zlokalizowana po południowej stronie torów w ciągu ul. Nadrzecznej w Wąchocku do ul. Źródlanej w Starachowicach, będzie utwardzona kruszywem. Druga po północnej stronie linii kolejowej połączy ul. Mieszała w Starachowicach z ul. Partyzantów w Wąchocku. Będzie mieć nawierzchnię asfaltową, co jak podkreśla wiceburmistrz Sebastian Staniszewski, jest rezultatem interwencji podjętej przez gminę Wąchock.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe