Rada powiatu poparła zaskarżenie wojewody za uchylenie uchwały

  • 17.04.2020, 11:55
  • Iwona Bryła
2020-04-17sesjarpok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewoda świętokrzyski unieważnił w ubiegłym miesiącu uchwałę Rady Powiatu w Starachowicach w sprawie przeprowadzki Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 z ulicy Szkolnej na Leśną. Na wczorajszej sesji radni dyskutowali nad wniesieniem skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach. Opozycyjny klub PiS był przeciw, ale został przegłosowany.

Uchwałę dotyczącą skargi na decyzję wojewody przedstawiła radzie sekretarz powiatu Marlena Kostrzewa.

Zasadności podejmowania takiej uchwały nie widział opozycyjny klub Prawa i Sprawiedliwości, który wielokrotnie protestował przeciwko przenosinom prowadzonego przez powiat ZSZ nr 3 do, stanowiącego własność gminy Starachowice, budynku, w którym niegdyś mieściło się Gimnazjum nr 3 i nadal działa Szkoła Podstawowa nr 11. Radna Agnieszka Kuś zastanawiała się, co w sytuacji gdy rada miejska udaremni przenosiny, nie zgadzając się na planowaną wymianę nieruchomości między samorządami. Wcześniej bowiem radni miejscy nie wyrazili zgody na sfinansowanie budowy łącznika w dawnym gimnazjum na potrzeby przeprowadzki.

Radne Joanna Główka i Danuta Krępa zaapelowały do zarządu powiatu o wycofanie zarówno skargi wobec wojewody jak i rezygnację z pomysłu zmiany lokalizacji zawodówki.

Starosta Piotr Babicki mówił o konieczności zachowania konsekwencji: skoro rada powiatu chciała przenosin ZSZ nr 3 podejmując w tej sprawie uchwałę, teraz powinna jej bronić na drodze administracyjnej.

Uchwała o wniesieniu skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach została przyjęta większością 12 głosów przy 8 przeciwnych. Natomiast w sprawie uchwały o utworzeniu Branżowej Szkoły II Stopnia w ZSZ nr 3 w Starachowicach, o co zawnioskował dyrektor Mariusz Majewski, wszyscy obecni na sesji radni zachowali jednomyślność popierając to rozwiązanie 20 głosami.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe